IT-pub hos Framna

Välkommen på IT-pub hos Framna (f.d Bontouch)

Under IT-puben är det fokus på det sociala – att träffas, lära känna varandra, bolla utmaningar, lära sig mer om varandras verksamheter och vår värd som denna gång är Framna.

Kvällen börjar med att vi bjuder på mingelmat och dryck vid 17.00. Tänk på att platserna är begränsade och är du student väljer du det nedan. Sista anmälningsdag är den 16/3 kl 10.00. Eventet är kostnadsfritt, men får du förhinder ska du avanmäla dig i anmälningsbekräftelsen du fått.

Bli en del av tech-nätverket och delta i detta oerhört trevliga och populära event!

Tisdag 17 mars, 2026
Klockan 17.00 ~ 20.00

Kvällens tema:

AI har gjort det lättare än någonsin att bygga IT‑lösningar – men varför är det fortfarande så svårt att skapa verkligt värde?
På IT‑puben pratar vi om varför snabb leverans inte längre räcker, och varför de som vinner är de som är bäst på att välja rätt problem att lösa.

Framna:
”Framna är en digital produktbyrå som formar det som kommer härnäst. Vi samarbetar med branschledare (och de som är på väg att bli det) för att skapa produkter som definierar marknader, omformar branscher och driver meningsfull tillväxt. Vi kallar det Win by Product.”

Bild och film

Vid våra aktiviteter kan det förekomma fotografering och filmning. Materialet kan komma att användas i våra marknadsföringskanaler samt i utskick om våra aktiviteter och verksamhet. Meddela oss på info@kalmarsciencepark.se om du ej vill medverka på bild.

Håll koll på när det händer

Prenumerera på våra utskick för att alltid hålla dig uppdaterad och inte missa någon av våra aktiviteter.